بیت کوین

فعالیت نهنگ ها نشان دهنده این است که در کف قیمت هستیم

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال

داده ها حاکی از این است که سرمایه گذاران خرد و نهنگ ها در حال جمع آوری بیت کوین هستند. به عقیده یک تحلیل گر مطرح بازار ویلی وو “Will Woo”، فعالیت نهنگ ها نشان دهنده این است که در کف قیمت هستیم.

به گزارش دیلی هودل، ویلی وو تحلیلگر شناخته شده بازارهای ارزدیجیتال نگاه دقیقی به جریان های ورود و خروج بیت کوین در صرافی ها انداخته است.

ویلی وود می گوید با توجه به نوسانات اخیر قیمت به نظر می رسد که سرمایه گذاران در حال خرید بیت کوین های موجود در صرافی های معتبر و انتقال آن ها به کیف پول های سرد هستند.

ویلی وو می گوید: فعالیت نهنگ ها نشان دهنده این است که در کف قیمت هستیم

با وجود نوسانات نزولی قیمت، بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها با سرعت قابل توجهی در حال برداشت هستند. آخرین تحلیل ها نشان می‌دهد که نسبت برداشت‌ها به واریزها در بالاترین سطح قرار گرفته و نهنگ‌ها در حال انباشت هستند.

نمودار جریان ورود و خروج بیت کوین در صرافی‌ها

ویلی وو معتقد است که اعداد و ارقام نشان می دهند که شوک عرضه در حال شکل گیری است و میزان تقاضا برای خرید بیت کوین پیوسته از موجودی بازار پیشی میگیرد.

منظور از شوک عرضه شرایطی است که در بازار عرضه یک دارایی به شدت افزایش یا کاهش یابد.

او درباره این موضوع گفته است:

شوک عرضه نشانه دیگری برای این موضوع است. شوک عرضه نسبت بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال به عرضه کل است. این نسبت معکوس شده، پس در نتیجه قیمت هم از آن پیروی می‌کند. تا حدودی شوک عرضه شکل گرفته است. آخرین باری که چنین اتفاقی دیده شد کمی پیش از جهش قیمت در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) بود، زمانی که بیت کوین با قدرت جهش یافت.

نمودار نسبت شوک عرضه بیت کوین

با وجود این که روند کلی بازار همچنان مشخص نیست، وو گفته است که آنقدر عوامل فاندامنتال قدرتمند هستند که او نخواهد بازار را شورت کند. (منظور از شورت کردم معامله ای است که در آن از سقوط قیمت یک دارایی سود کسب شود)

وو در این رابطه گفت:

به عقیده من اگر کسی این بازار را شورت کند، درصورتی که زمانی کافی [به پوزیشن] خود اختصاص داده باشد، ضرر خواهد کرد. در این بازی تنها صبر کردن مطرح است، تا زمانی که عوامل فاندامنتال بر بازار چیره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *