اخبار جهان, بیت کوین

وضعیت بازار مشتقات بیت کوین یک روند نزولی را نشان می‌دهد

قیمت بیت کوین برای بازیابی سطح ۳۲۰۰۰ دلار ۸.۵٪ افزایش یافت ، اما داده های مشتقات نشان می دهد که معامله گران طرفدار هنوز احساس نگرانی می کنند.

شکی نیست که چند ماه گذشته برای بیت کوین ( BTC ) نزولی بوده است ، اما در کل این دوره ، شاخص های مشتق نسبتاً خنثی بوده اند. این می تواند به این دلیل باشد که ارزهای رمزنگاری شده از سابقه بالایی در نوسانات برخوردار هستند و حتی انتظار می رود حتی ۵۵ درصد اصلاحات از بالاترین حد تاریخ داشته باشد.

داده های زنجیره ای مثبت هستند ، اما شاخص های مشتقات مثبت نیستند

تجزیه و تحلیل های زنجیره ای نشان می دهد که میانگین ماهانه ۳۶۰۰۰ BTC خارج شده از مبادلات معمولاً به صورت تجمع تفسیر می شود. با این حال ، این تحلیل سطحی نتواند افزایش استفاده از بیت کوین توکن در برنامه های غیرمتمرکز مالی (DeFi) را تأیید کند.

حذف بیت کوین که قبلاً در صرافی ها واریز شده است می تواند نشانه کاهش قصد فروشندگان در کوتاه مدت باشد. هنوز هم ، در عین حال ، ممکن است سرمایه گذاران دیگری باشد که در خیابان های دیگر بازده بالاتری دارند. به طور خلاصه ، این سکه ها ممکن است به عنوان وثیقه یا یک دارایی طولانی مدت در بورس نشسته باشند.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، شاخص های مشتق که منفی می شوند باید وزن بیشتری نسبت به صعودی یا نزولی داده های زنجیره ای داشته باشند. در یک تحلیل اولیه ، تحلیلگران باید حق بیمه قراردادهای آتی را که به عنوان پایه نیز شناخته می شود ، بررسی کنند.

این شاخص به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا درک کنند که معامله گران حرفه ای صعودی یا نزولی هستند زیرا تفاوت بین قراردادهای آتی ماهانه و قیمت فعلی بازار معاملات را اندازه گیری می کند.

نرخ پایه خنثی باید سالانه بین ۷ تا ۱۵ درصد باشد. این اختلاف قیمت ناشی از این است که فروشندگان خواستار پول بیشتری برای به تعویق انداختن تسویه حساب می شوند ، وضعیتی که به آن معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *