اخبار جهان

تراز نامه بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار به ۸ تریلیون دلار رسید

تراز نامه بانک مرکزی

بانک مرکزی آمریکا اقدام به خرید اوراق بدهی خزانه داری و اوراق بدهی وام مسکن که از این راه بتواند شرایط اقتصادی این کشور را بهبود ببخشد. با توجه به این اقدامات باعث شد تا برای اولین بار در تاریخ این ترازنامه به ۸ تریلیون دلار برسد.

به گزارش کوین دسک، و با توجه به اقدامات صورت گرفته بانک مرکزی آمریکا از سال گذشته که برای جبران خسارت های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا انجام شد برای نخستین بار در ترازنامه فدرال رزرو از ۸ تریلیون دلار فراتر رفت.باتوجه به آمار منتشر شده در طی هفته گذشته از طرف فدرال رزرو، ترازنامه بانک مرکزی آمریکا از اسفند ۹۸ که بحث کرونا در جهان فراگیر شد تقریبا دو برابر شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی آمریکا که هفته گذشته فروش اوراق بدهی سازمانی و اوراق بدهی قابل‌معامله در بورس را که طی دوره همه‌گیری توسط دولت خریداری شده بود، از طریق اعطای اعتبار اضطراری آغاز خواهد شد. اعتبار اضطراری به یک نوع وام می گویند که ازطرف موسسات دولتی به بخش های خصوصی اعطا میشود.

کمیته نظارت بر سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که خرید اوراق بدهی خزانه‌داری و اوراق بدهی وام مسکن را با سرعتی نزدیک به ۱۲۰ میلیارد دلار در ماه افزایش دهد، آن‌هم تا موقعی که از نظر این کمیته پیشرفت چشم‌گیری در زمینه اشتغال و ثبات قیمت‌ها حاصل شود.

سرمایه گذاران و تحلیلگران پیگیر این موضوع هستند که تا چه زمانی فدرال رزرو می خواهد به سیاست پولی حمایتی خود ادامه دهد. سیاست پولی حمایتی به روشی می گویند که در آن با کاهش نرخ بهره بانکی حجم نقدینگی را افزایش میدهد.

زمانی که نرخ بهره کم شود بانک ها و دیگر موسسات مالی ترجیح می دهند که به تمام مشتریان خود وام بدهند و همین موضوع باعث میشود تا اقتصاد یک کشور رشد کند.

اغلب سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین را یک سپر در برابر تورم نگاه می کنند .مخصوصا در برابر تریلیون‌ها دلار محرک مالی که سال گذشته توسط بانک مرکزی آمریکا روانه بازار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *