اخبار ایران

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد به دنبال قانون مند کردن ارزهای دیجیتال هستیم

ما به دنبال قانونمند کردن ارزهای دیجیتال هستیم

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که مجلس به دلیل خطرات زیاد ارزهای دیجیتال خارجی این رمزارزها را قبول نمی کند. همچنین اضافه کرد که به دنبال قانون مند کردن ارزهای دیجیتال هستیم اگر ارز دیجیتال ملی ایران در چارچوب قانون باشد خریدار خواهد داشت.

به گزارش ایران ماین و نقل از میزان، پورابراهیمی در گفتگو با خبرگزاری میزان در ارتباط با موضوع رمزارزها و ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به این حوزه اعلام کرد : 

اساساً رمز ارز می‌تواند رابطی برای دور زدن تحریم‌ها و خنثی‌ سازی آنها باشد همچنین امکانی فراهم می کند تا از ظرفیت انرژی در کشور به خوبی استفاده و نهایتاً این نحوه استفاده به درآمد ملی تبدیل شود.

او تاکبد کرد : 

پیش‌بینی ما این است که در فاز اول این پروژه ما می‌توانیم دو میلیارد دلار در سال امکان تولید رمز ارز را ایجاد کنیم و تسویه نام برده را با تعهدات خارجی خود انجام دهیم.

ابراهیمی نسبت به این موضوع که کمیسیون اقتصادی مجلس به مبحث ارزهای دیجیتال ورود پیدا کرده است گفت :

ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به موضوع ارزهای دیجیتال به این دلیل بوده که از این ظرفیت در حوزه اقتصادی کشور استفاده و درآمدزایی لازم صورت بگیرد.

او با بیان مقوله ارزآوری فعالیت ارزهای دیجیتال برای کمیسیون اقتصادی مجلس مهم بوده تاکید کرد: 

قطعاً رمز ارز‌ها می‌تواند ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها تلقی شود، و این دلایل باعث شد تا کمیسیون اقتصادی به مبحث رمز ارز‌ها ورود جدی داشته باشد.

پورابراهیمی در جواب به سوال مبنی بر این که آیا همچنان فعالیت در بیت کوین خطرناک است پاسخ داد : 

محور و تصمیم‌گیری درباره بیت کوین در اختیار ما نیست، اما رمز ارز‌هایی که در داخل کشور با نظارت دستگاه‌ها و در چارچوب قانون تولید شود، خوب است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جواب این که آیا رمزارز داخل کشور نیز مشتری دارد یا خیر؟ گفت :

بله. اگر ما خودمان اقدام به تولید رمز ارز آن هم با نظارت و در چارچوب قانون کنیم، قطعاً مشتری خواهد داشت، این در حالی است که ما رمز ارز خارجی را تأیید نمی‌کنیم چرا که در آن حوزه ریسک فعالیت بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *