ماینر

استابلایزر چیست ؟ بهترین آنها کدام هستند؟

استابلایزر

استابلایزر؛ بهترین وسیله برای حفاظت از ماینر 

همانطور که میدانیم استفاده از ماینر از مزیت هایی برخوردار است که ریسک کمتری در جمع آوری ارز دیجیتال دارد؛ اما در عین حال نیازمند برقی با ولتاژ بالا ( عموما صنعتی ) و کشش جریان بار زیادی است. مهمترین چالش در استفاده از ماینرها، همین برق آنهاست!

گذشته از نوسانات دائمی برق کل کشور، با توجه به فشار الکتریکی که در ماینر ها وجود دارد، امکان مضاعف شدن این نوسان ولتاژی نیز قوی است. این نوسان ولتاژ می تواند آسیب جبران ناپذیری به ماینر ها بزند. از آنجا که این ماینرها قیمت بالایی داشته و البته ارتباط مستقیمی به سرمایه‌ی هر فرد دارند، حفاظت و حراست از آنها در برابر نوسان ولتاژ امری لازم و ضروری است. حتی یک پله‌ی ناموزون ولتاژی میتواند خسارت فراوانی به بار آورد. به همین دلیل استابلایزر ماینر تولید و معرفی شد.

استابلایزر ماینر و مزایای استفاده از آن چیست؟

ترانس های اتوماتیک و استابلایزرها در واقع دستگاه هایی الکترونیکی برای تنظیم ولتاژ برق ورودی به تجهیزات الکتریکی است. استابلایزرها انواع و تکنولوژی های مختلفی دارند ولی همه‌ی آنها به هدف جبران نوسان برق و تضعیف یا تقویت ولتاژ طراحی و تولید شده اند.

بیت کوینبرای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات کاملتر در مورد این دستگاه ها، به مقاله استابلایزر چیست مراجعه کنید

بعد از تولید استابلایزر برای وسایل برقی منزل مثل یخچال، کولرگازی، تلویزیون، ماشین لباسشویی و … یا تجهیزات صنعتی و واحدهای اداری، حالا با توجه به نیاز بازار، شاهد طراحی ویژه و تولید استابلایزر ماینر هستیم که به طور خاص با ویژگی های منحصر به فرد، ماینر ها را از گزند نوسان ولتاژی در امان نگه خواهند داشت.

بهترین استابلایزر ماینر کدام است؟

با توجه به انواع استابلایزر های مختلفی که وجود دارد، انتخاب بهترین استابلایزر برای ماینر کار ساده ای به نظر نمی رسد. اما در صورتی که اطلاعات خود را در مورد این ترانس و استابلایزرها افزایش دهیم، در خواهیم یافت تنها یک نوع از استابلایزرها برای حفاظت کامل از ماینر توصیه میشوند.

استابلایزرهای رله ای با تضعیف و تقویت پله ای برق، ولتاژ را در بازه ی مجاز نگه خواهند داشت و دقت بالایی ندارند. استابلایزرهای سروو موتوری هم علی رغم دقت بیشتری که دارند، دارای استهلاک بالا و نیازمند تعمیرات دوره ای زیادی می باشند. اما دسته‌ی سومی نیز وجود دارد به نام استابلایزرهای سوئیچینگ !

استابلایزراستابلایزرهای سوییچینگ  دارای تکنولوژی نوین و منحصربفردی هستند که می توانند ولتاژ ماینر را “دقیق و با انحرافی کمتر از ۱ ولت” تثبیت کنند. همچنین این استابلایزرها به دلیل بهره مندی از سیستم میکروپروسسوری، تماما الکترونیکی و هوشمند است و قطعه‌ی قابل استهلاکی ندارد.

خرید ماینر به همراه استابلایزر

هنگامی که برق شهر توزیع شده و به منابع تغدیه محلی میرسد، بسته به عوامل مختلفی مثل فشار شبکه، جنس سیم کشی ها، طول شبکه و … ولتاژ ورودی به ایستگاه ها از جمله کنتور و فیوز اصلی دچار افت یا افزایش قابل توجه می شود که این ولتاژ برای کارکرد تجهیزات برقی نامناسب است. اما برای اصلاح این ولتاژ نامناسب، بر سر وسایل برقی دستگاه های استابلایزر قرار میدهند تا با جبران این نوسان ولتاژی بتواند لوازم برقی را بیمه کند.

استابلایزر این برق ورودی را از شبکه تحویل میگیرد و با اصلاح توسط میکروپروسسور و به کمک کلیدهای متصل به ترانس خود، متناسب با شرایط لحظه ای ولتاژ، از آن میکاهد یا بر آن می افزاید تا دقیقا ولتاژی متناسب با دستگاه برقی شما به آن برسد. این امر برای تجهیزات حساس مثل وسایل آزمایشگاهی و البته ماینر ها اهمیتی دو چندان دارد.

پروسه ماین یا استخراج کردن بیت کوین یک فرایند است که از طریق دستگاه های ماینر انجام می‌شود. افراد با استفاده از دستگاه مخصوصی این کار را انجام خواهند داد؛ اما این کار در کنار مزایای زیاد، مشکلات جانبی را نیز در پی دارد که برای آنها راهکاری ارائه شده است.

مزایای استابلایزر برای ماینر

ماینر در حقیقت دستگاهی محسوب می‌شود که افراد از طریق آن به ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین می‌پردازند. این فرآیند که ماینینگ نام دارد، بسیار هزینه‌بر و سخت است. از این رو باید بدون مشکل انجام شود تا نیازی به پرداخت خسارت و هزینه اضافه دیگر نباشد. از مزایای استابلایزرها برای ماینر می توان اشاره کرد به :

  • تثبیت دقیق ولتاژ برق مورد نیاز ماینر
  • تاثیرات مثبت بر راندمان و میزان استخراج با حداکثر توان دستگاه و کمترین ریسک
  • محافظت از دستگاه ماینرها و به دنبال آن افزایش طول عمر هر ماینر
  • استفاده از تجهیزات تماما الکترونیکی بدون استهلاک

همچنین باید دقت داشته باشید که ماینر یک سیستم الکتریکی و الکترونیکی است که برای انجام فعالیت خود و حداکثر راندمان، ولتاژ مناسب نیاز دارد. حالا اگر شما نتوانید این ولتاژ را ثابت نگه دارید، نوسانات بسیاری پیش خواهد آمد که منجر به خرابی دستگاه خواهد شد. در نتیجه در چنین حالتی هم شما سرمایه بالقوه خود را از دست خواهید داد و هم دستگاهی که برای آن هزینه کرده‌اید، آسیب خواهد دید؛ اما باید متذکر شد که خرید یک استابلایزر ماینر می‌تواند جلوی تمام این مشکلات را بگیرد.

به عنوان راهنمای خرید استابلایزر باید گفت که: استابلایزر ماینر در حقیقت دستگاهی الکترونیکی محسوب می‌شود که می‌توان از طریق آن وظیفه تصحیح ولتاژ منبع تغذیه را انجام داد. به‌نوعی می‌توان گفت که با استفاده از این دستگاه می‌توان منبع تغذیه‌ای پایدار و ایمن داشت. مشخصا بیشتر مشکلات شبکه به دلیل پایدار نبودن ولتاژ رخ می‌دهند؛ از همین رو می‌توانیم با استفاده از چنین دستگاهی از رخ دادن این مشکل جلوگیری کنیم.

دستگاه‌های ماینر برای انجام ماینینگ عملیات پیچیده ای را انجام می‌دهند؛ از همین جهت به ولتاژ بالا برای کار نیاز دارند. به‌نوعی در کنار ماینر، خرید استابلایزر ماینر نیز واجب است؛ چرا که دستگاه در زمان استخراج ارز دیجیتال دمای زیادی را متحمل خواهد شد و این موضوع امکان دارد در نوسان ولتاژ دستگاه تاثیر بگذارد. اما استابلایزر ماینر، این مشکل را رفع خواهد کرد.

 حال برای آنکه راندمان و بازده کار دستگاه‌های ماینر افزایش پیدا کند، نیاز است که برای آن‌ها ولتاژ تثبیت‌شده‌ای را فراهم آوریم. اگر چنین شرایطی فراهم باشد، ماینرها می‌توانند بیش از قبل ماین کنند و راندمان کاری خود را افزایش دهند.

 در نتیجه اگر به دنبال وسیله‌ای هستید که بتوانید با آن بیش از قبل ماین کنید، استابلایزر ماینر مناسب‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود. البته که با استفاده از استابلایزرها، دستگاه شما آسیبی نیز نخواهد دید که این دو موضوع در کنار یکدیگر بسیار اساسی و مهم هستند؛ یعنی تضمین سلامت دستگاه در مقابل نوسان ولتاژ و افزایش راندمان کاری همزمان!

طریقه کارکرد استابلایزر ماینر چیست؟

حال شاید سوال مهم این باشد که این دستگاه چگونه عملکردی دارد که باعث جلوگیری از مشکلات ذکر شده می‌شود؟

ایجاد ولتاژ خروجی توسط میکروکنترلر ها و میکرو پروسسورها به صورت استاتیک و تماما الکترونیکی باعث می‌شود که ولتاژ منبع برق برای تجهیزاتی که به آن متصل هستند، ثابت و ایده آل شود. در حقیقت خروجی استابلایزر به کمک کاهنده ها و افزاینده ها، مقدار پایداری از ولتاژ را حفظ می‌کند و با این کار از آسیب دیدن تجهیزات جلوگیری خواهد کرد. ضمنا استابلایزرهای ماینر فیلترهای الکترونیکی دارند که این فیلترها به دلیل از بین بردن نویز و ولتاژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *