ارزهای دیجیتال

پولکادات چیست؟ کارایی های این رمزارز

پولکادات چیست؟ ویژگی های این رمزارز

پولکادات یک نوع  از بلاک چین نسل جدید می باشد که با استفاده از رمزارز بلاک چین های زیادی به یک شبکه متصل می شوند. با استفاده از پولکادات در نسل های بعدی وب یاد میشود که با استفاده آن انحصارهای اینترنت را می شکند و آن را در اختیار مردم می گذارد.

پولکادات با استفاده از متحد کردن بلاک چین ها به آن ها این اجازه را میدهد که تمام بلاک چین ها با یک دیگر به صورت موازی عملیات خود را انجام بدهند .

این پروژه توسط توسعه دهندگان ساخته شده است و هدف از اجرای این پروژه این است که زنجیره های عمومی و خصوصی ، اوراکل ها ، برنامه های غیر متمرکز و ارائه خدمات برای انجام فعالیت را در کنار هم قرار دهد .

 اعضای تیم موسس پولکادات 

۱ – رابرت هابرمایر ( Robert Habermeier )

۲ – پیتر چابان ( Peter Czaban )

۳ – گاوین وود ( Gavin Wood )

گاوین وود مدیر ارشد سابق و بنیانگذار اتریوم می باشد که در اواخر سال ۲۰۱۶ وایت پیپر پولکادات توسط ایشان منتشر شد .

مشکلات عمده ای که بیشتر بلاک چین ها با آن دست و پنجه نرم میکنند این می باشد که مقیاس پذیری آن محدود می باشد  و امکان این را نداشتند که بلاک چین ها بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشد و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

پولکادات برای حل این مشکل دست به تغییر ساختار این بلاک چین زد که ۳ اصطلاحی که در وایت پیپر پولکادات مورد استفاده قرار داده شده که هسته اصلی این ساختار را تشکیل می دهد .

۱ – ریلی چین (Relay Chain) : توسط این بخش بلاک چین های جداگانه به آن متصل می شوند که یکی از اصلی ترین و مهم ترین زنجیره پولکادات می باشد . که وظیفه این بخش حل مشکل همکاری طراحی شده است .

۲ – بریج چین (Bridge Chain) :  این بخش برای اتصال بلاک چین هایی تهیه شده است که از پروتکل پولکادات سرپیچی می کنند و از این حاکمیت استفاده نمی کنند .

۳ – پارا چین (Parachain) : با استفاده از این ویژیگی بلاک چین های جدا گانه  می توانند به طور موازی با یکدیگر در ارتباط باشند و با یکدیگر تعامل داشته باشند و می توانند با پردازش موازی تراکنش ها ، مسئله مقیاس پذیری را حل کنند .

از مهم ترین مزایای پولکادات میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

۱ – تراکنش های کراس چین

۲ -مقیاس پذیری بی نهایت 

۳-مکانیسم اجماع انعطاف پذیری

۴ -قابلیت ارتقا

۵ -مکانیسم حاکمیت تعریف شده 

۶ – امنیت مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *