خانه
ثبت نام / ورود
مقایسه ماینر
سبد خرید
دیدگاه ها

5 ارزی که میتوانند این هفته انفجار ایجاد کنند!


بیت کوین هفته گذشته با افت 9 درصدی به پایان رسید. این نشان می دهد که برخی از معامله گران از ترس از سرگیری روند نزولی سود خود را رزرو کرده اند. در همین حال، برخی از تحلیلگران انتظار دارند که بیت کوین به منطقه 26600 تا 25000 دلار برسد، جایی که ممکن است علاقه خرید افزایش یابد.

وقتی یک دارایی از بازار نزولی خارج می شود، در تلاش است تا در مسیر صعودی خود به پایین ترین سطح خود برسد. این سطوح به عنوان پشتیبان قوی در طول اصلاحات بعدی عمل می کنند. در مورد بیت کوین، افت فعلی در نهایت می تواند منجر به افزایش ارزش ارز دیجیتال شود، که می تواند به عنوان سکوی پرتابی برای صعود بعدی آن باشد.

طبق داده های بازار، اصلاح بیت کوین قیمت چندین آلتکوین را نیز کاهش داده است. با این حال، تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال با کاهش شدید روبرو شده اند و قوی به نظر می رسند. در این مقاله ازایران ماین نیوز، قصد داریم به بررسی نموداری از 5 ارز رمزنگاری شده بپردازیم که در کوتاه مدت می توانند عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال داشته باشند.

1- بیت کوین

خریداران در تلاشند تا اصلاح بیت کوین را در SMA 50 روزه (26983 دلار) متوقف کنند، اما یک جهش کوچک قیمت نشان می دهد که خرس ها حاضر به تسلیم شدن نیستند.

 

شیب میانگین متحرک 20 روزه (28606 دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد که نشان دهنده تسلط خرس ها است. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد، فشار فروش ممکن است افزایش یابد. در این صورت، جفت BTC/USDT می تواند تا سطح شکست 25250 دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. زیرا اگر این حمایت از بین برود، بیت کوین می تواند به 20000 دلار کاهش یابد.

برای اینکه نمودار بیت کوین سیگنال معکوس را نشان دهد، خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه قرار دهند و آن را نگه دارند. در چنین شرایطی، فشار خرید می تواند افزایش یابد و قیمت را به سمت ناحیه مقاومت 31000 تا 32500 دلار سوق دهد.

2- بی‌ان‌بی (بایننس کوین)

BNB شاهد نبرد شدید بین گاو نر و خرس است. فروشندگان بالای 338 دلار فعال هستند، در حالی که گاوها به شدت از میانگین متحرک ساده 50 روزه (316 دلار) دفاع می کنند.

 

در 21 آوریل، جفت BNB/USDT از میانگین متحرک ساده 50 روزه بازگشت و گاوها اکنون در تلاش برای شکستن مقاومت در 338 دلار هستند. اگر آنها موفق شوند، شانس رالی بالای 346 دلار افزایش می یابد. در این مورد، جفت ممکن است تا 400 دلار افزایش یابد. شیب صعودی متحرک نمایی 20 روزه (325 دلار) و حضور RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که خریداران مزیت دارند.

اگر خرس‌ها می‌خواهند از حرکت صعودی اجتناب کنند، باید قیمت را به زیر SMA 50 روزه برسانند. این ممکن است فروش را تسریع کند و جفت را به 300 دلار و سپس به 280 دلار برساند.

3- کاردانو

در 20 آوریل، قیمت کاردانو به زیر خط گردن الگوی معکوس سر و شانه سقوط کرد. این نشان می دهد که خرس ها در حال تلاش برای به دام انداختن گاوها هستند. نکته مثبت این است که میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.37 دلار) توسط خریداران محافظت می شود.

 

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.40 دلار) در حال کاهش است و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد فروشندگان در تلاش برای کنترل آن هستند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها از بازار فاصله گرفته‌اند. در این صورت، جفت ارز ADA/USDT می تواند به 0.30 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر خریداران بخواهند پیشروی خود را حفظ کنند، باید به سرعت قیمت را بالاتر از خط گردن حرکت دهند. اگر آنها موفق شوند، ممکن است جفت یک خرید خوب ببیند. در چنین شرایطی، قیمت کاردانو ممکن است تا 0.46 دلار افزایش یابد.

4- مونرو

قیمت مونرو خط یقه را شکست و یک الگوی سر و شانه معکوس ایجاد کرد، اما بازگشت شدید از سطوح پایین نشان دهنده خرید تهاجمی در جهت نزولی است.

 

خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه (157 دلار) رساندند و دوباره سعی خواهند کرد که یقه را به چالش بکشند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، انتظارات صعودی کامل شده و راه را برای صعود بالقوه به 185 دلار و سپس رسیدن به هدف الگوی ذکر شده در 199 دلار هموار می کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر سطح فعلی یا خط گردن کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. شکستن و بسته شدن شمع زیر 149 دلار نشان می دهد که خرس ها کنترل بازار را در دست گرفته اند. در این حالت، جفت ارز XMR/USDT می تواند به 145 دلار و بعداً به 140 دلار کاهش یابد.

5- تون کوین

تون کوین یک الگوی مثلث نزولی تشکیل داد، اما علامت مثبت به نفع خریداران این است که قیمت در چند روز گذشته نزدیک به خط مقاومت مثلث معامله شده است.

 

برای بی اعتبار کردن این الگوی نزولی، گاوها سعی می کنند قیمت را به بالای خط مقاومت فشار دهند و آن را نگه دارند. شکست یک الگوی غیرفعال معمولاً منجر به حرکت رو به بالا می شود. زیرا معامله گرانی که با پیش بینی کاهش قیمت وارد پوزیشن های فروش شده اند، موقعیت های خود را پوشش خواهند داد. علاوه بر این، معامله گران صعودی که به دلیل الگوی منفی در حاشیه هستند، ممکن است اقدامات طولانی مدت انجام دهند. بنابراین، در صورت عبور از خط مقاومت، TON/USDT می تواند به 2.64 دلار و سپس به 2.90 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر 2.20 دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود.