ماشین حساب ماینر: محاسبه دقیق درآمد و سود ماینر ها

| مشاهده نرخ دقیق و لحظه ای ارز های دیجیتال |

ماشین حساب ماینر چیست؟

ماشین حساب ماینر به شما این امکان را می دهد تا از میزان برق مصرفی، میزان هش ریت، سود خالص و توان مصرفی دستگاه ماینر مطلع شده و همچنین از ارز های قابل استخراج  ماینر ها باخبر شوید. همچنین شما میتوانید نرخ لحظه ای ارز دیجتال را در وب سایت ایران ماین مشاهده کنید.

از طریق سیستم ماشین حساب ماینر می توانید دستگاه های ماینری که قصد خرید آن را دارید را با فیلتر های مختلف جستجو کرده و  میزان سود دهی و هزینه برق آنها را مشاهده کنید.

روش کار با ماشین حساب ماینر:

در ابتدا باید نوع ارز دیجیتال خود را تعیین کنید و ادامه هم می توانید نوع برق را انتخاب کنید و یا حتی دستگاه مورد نظر خود را جستجو کنید، شما میتوانید نوع ارز قابل استخراج توسط دستگاه ماینر، میزان هش ریت، توان مصرفی، میزان سود ماهانه ماینر ، هزینه برق و کازمرد استخراج را مشاهده کنید.

کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنیم؟

 1. استخراج بیت کوین: در حال حاضر بیت کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال به حساب می آید. یکی از دلایلی که باعث می شود ارز بیت کوین برای استخراج مناسب باشد، افزایش غیرمتمرکز سازی شبکه است.

 2. استخراج اتریوم: اتریوم یک پروژه برای بلند مدت محسوب می شود و پیش بینی می شود که قیمت هر واحد اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد و به ارزشمندترین ارز دیجیتال تبدیل شود.

 3. بیت کوین کش: این ارز فورک اصلی بلاک چین بیت کوین است و راهی برای پشتیبانی شبکه و کسب بیت کوین کش است. ماینر وظیفه دارد تراکنش ها را تایید کند و مسئول قرار دادن توکن های جدید در گردش هست.

 4. استخراج دش: دش یک ارز دیجیتال است که هدف آن ساخت ارز رمزنگاری است که برای پرداخت ها مفید است، ارز دش برای سرعت بخشیدن به کل سیستم تغییر مسیر می دهد.

انواع الگوریتم های ارز دیجیتال:

SHA-256: یکی از محبوب ترین الگویتم های ارز دیجیتال به حساب می آید و از ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند:

 1. بیت کوین (BTC) Bitcoin

 2. بیت کوین کش (BCH) Bitcoin Cash

 3. آکوین (ACOIN) Acoin

 4. پیرکوین (PPC) PeerCoin

 5. ژول کوین (XJO) Joulecoin

 6. کیور کوین (CURE) Curecoin 

 7. ایمارک (DEM) eMark

 8. آنبریکبل (UNB) Unbreakable

 9. کرون (CRW) Crown

 10. ترا کوین (TRC) Terracoin

Blake256: این الگوریتم یکی از سودآورترین الگوریتم های دنیا محسوب می شود و ارزهای دیجیتال زیر را پشتیبانی می کند

 1. دیکرد (DCR) Decerd

Scrypt:در دنیای ارزهای دیجیتال الگوریتم معتبری به حساب می شود مالکان ماینرهای Scrypt بیشتر از آن برای استخراج زیر فورکهای اسکریپت DGB و Verge استفاده می‎کنند و از ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. (Litecoin(LTC

 2. (Gulden(NLG 

 3.  (Dogecoin(DOGE

 4. (Florincoin(FLO

 5. (Auroracoin(AUR

 6. (Einsteinium(EMC2 

 7. (GameCredits(GAME

 8. (Verge(XVG

 9. (DigiByte(DGB 

 10. (Emerald(EMD

X11: این الگوریتم پایه برای یکی از ارزهای معتبر دیجیتال به نام دش (DASH) است. هرچند استخراج Cannabiscoin (CANN) و تعدادی ارز دیگر هم بر پایه آن انجام می‎شود که گاهی سود بیشتری دارد.

و ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. Dash (DASH)

 2. Onix (ONX)

 3. DigitalPriceClassic (DPC)

 4. CannabisCoin(CANN)

 5. MonetaryUnit (MUE)

Ethash : الگوریتم تازه ای در دنیای ماینینگ نیست ولی الگوریتم پایه دومین ارز دیجیتال پرطرفدار جهان یعنی اتریوم (Ethereum) است و ارزهای دیجیتال زیر را پشتیبانی می کند.

 1. اتریوم (ETH)

 2. اتریوم کلاسیک (ETC)

 3. یوبیک (UBQ)

 4. موزیک کوین (MUSIC)