دیدگاه ها

ثبت دستگاه ماینر در سامانه جامع تجارت


 

طبق مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت دستگاه های ماینر داخل سامانه تجارت الزامی شده و اگر دستگاهی داخل سامانه ثبت نشود به عنوان کالای قاچاق محسوب میشود.

ثبت دستگاه‌های ماینینگ ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت الزامی شد

صاحبان دستگاه‌های ماینینگ موظف به ثبت دستگاه‌های ماینینگ ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت تا آخر خرداد ماه 1402 شدند، تا کد کالا و رهگیری دریافت کنند. براساس آخرین تصمیمی که در نشست روز دهم خرداد با حضور کارشناسان نهاد نظارتی، کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات وزارت صمت، انجمن فناوران زنجیره بلوک و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مورد موافقت واقع شد، ثبت دستگاه‌های ماینینگ ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت الزامی شده تا این افراد شناسه کالا و کد رهگیری دریافت کنند.

در حقیقت این طرح شامل افرادی شده که در حوزه خرید و فروش، استفاده از ماینر یا نگهداری در انبار، واردات و تولید دستگا‌ه‌های استخراج رمزارز فعالیت دارند و کلیه این افراد باید با ثبت‌نام در سامانه، کد رهگیری دستگاه خود را دریافت کنند. همچنین سالم یا خراب بودن دستگاه‌های استخراج از اهمیت خاصی در این مورد برخوردار نبوده و کلیه دستگاه‌ها باید به ثبت برسند. ثبت دستگاه‌های ماینینگ در این سامانه تا 30 خرداد ماه 1402 طبق اعلام قبلی مهلت دارد. پس از اتمام این مهلت برخوردهای قضایی با متخلفان انجام می‌پذیرد.

این تصمیم مطابق با تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته است. در قسمت مذکور از این قانون نسبت به غیرقانونی بودن خرید، فروش، حمل  و نگهداری کالاهای قاچاق تاکید شده است. براساس تصمیم اخیر، دستگاه‌هایی که پیش از تصویب این قانون تهیه شده‌اند نیز ملزم به ثبت در سامانه جامع تجارت هستند.


0 رای
امتیاز از خریداران