ماینر بخریم یا نه؟


هر شخص وابسته به شرایطی که دارد می تواند تصمیم بگیرد ارز دیجیتال بخرد یا اینکه سرمایه خود را جهت خرید ماینر صرف کند. عده ای مدعی شده اند که خرید ارز دیجیتال می تواند سرمایه گذاری کم ریسکی باشد و سودآوری بیشتری نسبت به خرید ماینر دارد. با توجه به افزایش قیمت دلار و رشد بیت کوین در طی ماه های اخیر باید به بهترین نحو از سرمایه خود استفاده کنید به طوری که ارزش آن روز به روز زیاد شود نه اینکه ارزش خود را از دست بدهد. اگر شما جز دسته ای هستید که می توانید نوسان و ریسک های بازارهای ارز دیجیتال را بپذیرید میتوانید با خرید، هولد و یا ترید سرمایه خود را چنیدن برابر کنید. نگه داشتن بیت کوین در کیف پول بیت کوین مانند نگهداری ارز فیات در بانک ها نیست که به شما سود می دهد، صرف نظر از اینکه چقدر پس انداز کنید. شما باید به دنبال بهترین فرصت باشید تا سرمایه خود را که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید، را بفروشید.

امروزه با توجه به درآمد زا بودن صنعت بلاکچین، آشنایی افراد با دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال افزایش است. یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، استخراج ارز دیجیتال می باشد که وظیفه استخراج بر عهده ماینر می باشد. انتخاب نوع ارز دیجیتال جهت استخراج یکی از مراحل مهم ماینینگ می باشد. انتخاب دستگاه مناسب جهت استخراج ارز دیجیتال از مهم ترین مسائل در حوزه ارز دیجیتال است.

سخت افزارهای استخراج ارز دیجیتال

هر سخت افزاری که توان پردازش داشته باشد، می توان از آن برای استخراج استفاده کرد. از جمله سخت افزارهایی که می توان جهت استخراج از آن استفاده کرد، می توان به پردازنده مرکزی (CPU)، کارت گرافیک و ماینر اشاره کرد. اگر دسترسی به برق و فضای مناسب دارید، بهترین انتخاب خرید ماینر است. زمانی که فرآیند استخراج  توسط ماینرها را شروع می کنید، به هیچ وجه نباید نگران نوسان های بازار ارزهای دیجیتال باشید زیرا در هر صورت درآمد ثابتی چه کم و چه زیاد هرماه بدست میاورید. در زمان کاهش قیمت بیت کوین شما دچار ضرر نمی شوید زیرا درآمد شما به صفر نمی رسد.

نکات خرید ماینر

hash rate مدل و قدرت هش ریت: هش ریت واحد پردازش ماینر می باشد که هر چقدر هش ریت بیشتر باشد، دستگاه قوی تر کار می کند و در نتیجه بیشتر استخراج  می کند.

bitcoin ارز قابل استخراج: مهم ترین مسئله در بحث خرید ماینر، انتخاب نوع ارزی هست که ماینر می تواند استخراج کند، زیرا هر ماینر با توجه به الگوریتم خاص خود میتواند ارز خاصی را استخراج کند.

power میزان مصرف برق: هزینه مصرف برق تنها 10 درصد از درآمد ماینر می باشد و ماینرها برای استخراج نیاز به توان برق مصرفی زیاد دارند و برای محسابه دقیق میزان برق مصرفی از ماشین حساب ماینر استفاده کنید.

sound میزان صدا: میزان صدای یک ماینر بسیار بلند است به طوری که از میزان صدای یک جارو برقی هم بیشتر صدا تولید می کند با این تفاوت که جارو برای مدت زمان بسیار کمی روشن است و اما ماینر باید شبانه روز روشن باشد.

energy میزان مصرف انرژی: میزان مصرف برق و انرژی مسئله بسیار مهمی هست. زمانی که یک ماینر انرژی مصرف می کند، صدا هم تولید می کند، به طوری که صدای آن به قدری زیاد هست که حتی برای یک ساعت هم قابل تحمل نیست.

brand انتخاب برند ماینر: از معروف ترین برندهای ماینر می توان به Bitmain اشاره کرد که ماینر های خود را تحت عنوان Antminer به فروش می رساند. از دیگر شرکت های تولید کننده ماینر می توان به Innosilicon، Canaan و whatsminer اشاره کرد.

خرید ماینر سودآور هست یا خیر؟

Profit

دمای اطراف ماینرها بسیار مهم است و اگر تا به حال از ما خرید کرده اید، باید بدانید که پس از تحویل، حتما یک خنک کننده برای ماینر خود سفارش دهید و در دمای خنک و مطبوع قرار دهید، در صورتی که از ماینر برای استخراج استفاده می کنید، قطعا دمای بسیار زیادی دارد که بدون نیاز به خنک کننده، میتواند آسیب جدی را قطعات وارد کند. تنها 10 درصد از میزان درآمد ماینر به هزینه میزان مصرف برق و میزان هزینه مصرف اینترنت اختصاص پیدا می کند.

روش خرید ماینر

پیش از خرید باید در نظر داشت که به مشخصات ماینر که شامل قیمت دستگاه، میزان درآمد، میزان برق مصرفی، برند ماینر و بازگشت سرمایه توجه بسیار زیادی کرد. پس خرید ماینر باید بستر اینترنت فراهم  باشد تا فرآیند استخراج انجام شود و باید در نظر داشت که اینترنت باید بدون قطعی باشد تا در فرآیند استخراج، مشکلی رخ ندهد. میزان تعداد هش برد در میزان استخراج هم تاثیر بسیار زیادی دارد، به طوری هر چقدر تعداد هش برد بیشتر باشد، قدرت دستگاه بیشتر است و در نتیجه  میزان استخراج  بییشتر می شود. میزان  مصرفی برق برای استخراج از جمله مسائل مهم هست که باید به آن توجه داشت، ماینر بیت کوین نیاز به مصرف انرژی زیادی دارد و هرچقدر میزان انرژی بیشتر شود، میزان برق مصرفی بیشتری هم برای انجام محاسبات مصرف می شود.


0 رای
5 1 0 0.0
امتیاز از خریداران