دیدگاه ها

استخراج ابری + مزایا و معایب


استخراج ابری

استخراج در زمینه ارز دیجیتال همواره دچار پیشرفت و تغییرات بوده است. یکی از تغییراتی که در این زمینه رخ داده است، استخراج به روش کلود یا همان ابری است. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، به شما این امکان را می دهند بدون خرید تجهیزات برای استخراج، می توانید از راه دور اقدام به به استخراج رمزآوری کنید. در فرآیند استخراج برای انجام محاسبات از فضای ابری استفاده می شود و دیگر نیاز به تامین تجهیزات توسط شما نیست، بلکه این کار توسط شرکت های ابری در زمینه صورت می گیرد.

با اتصال به استخرهای ابری، شما با اجاره چند ریگ می توانید به صورت اقدام به استخراج ارز کنید. ارائه‌دهندگان خدمات استخراج ابری، با راه‌اندازی یک مزرعه استخراج، شرایط خرید یا اجاره قدرت هش را برای تمامی افراد فراهم می‌کنند. شرکت هایی که در زمینه خدمات استخراج فعالیت می کنند، میزان هزینه هایی که شامل هزینه برق، اینترنت و اجاره را با شما شریک می شوند. از بهترین شرکت ها در زیمنه استخراج ابری می توان به شرکت‌ها جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) بیت کلاب نتورک  (Bitclub Network)  و هش فلیر اشاره کرد. شما می توانید با در دست داشتن یک موبایل اقدام به رمزآوری کنید.

مواظب کلاه برداری باشید!

شرکت های زیادی در زمینه استخراج ابری مشغول به فعالیت هستند که برخی از آن ها با جلب مشتری، از افراد سودجویی می کنند. زمانی که بیت کوین توجهات زیادی را به سوی خود جلب کرد، شرکت های کلاه برداری پا به این عرصه گذاشتند. اکثریت این  سایت ها با جذب سرمایه گذاران جدید، سرمایه آنها را به سرمایه گذاران قدیمی خود پرداخت می کنند. در ادامه به بررسی انواع استخرهای ابری می پردازیم

پلتفرم های استخراج

از پلتفرم های میزبان می توان درست مانند سرورهای معمولی استفاده کرد. ماینر به رایانه مجازی خود دسترسی کامل دارد و در صورت نیاز می تواند بسته به سختی شبکه، هش ریت را تنظیم کند. در این پلتفرم ها معمولا از روش های مختلفی برای ایمن سازی اطلاعات کاربران استفاده می شود. بنابراین اگر پلتفرم خوبی را انتخاب کنید، احتمال حمله هکرها بسیار کم است.

ماشین های استخراج

در این مدل، ماینرها را از شخص ثالثی که در واقع همان هاست است اجاره می کنند و ماهیانه به ماینر میزبان پرداخت می کنند. از مزایای این مدل می توان به عدم پرداخت هزینه برق و نگرانی در مورد آلودگی صوتی ناشی از عملکرد و کارکرد دستگاه ها اشاره کرد.

در واقع استخراج ابری معایبی زیادی را دارد که با دانستن آنها به هزینه نکردن در این زمینه بیشتر پی خواهید برد که ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد

به صرفه نبودن

میزان سرمایه ای که در فرآیند استخراج ابری می خواهید هزینه کنید، اصلا به صرفه نیست زیرا علاوه بر میزان هزینه برای خرید این سرویس، شما باید هزینه اجاره و هزینه برق را پرداخت کنید، در ضمن شما فقط چند ریگ را خریداری کرده اید، یعنی در واقع ماینر برای کرایه کرده اید و توصیه می شود به هیچ وجه از این روش استفاده نکنید.

احتمال کلاه برداری

در این زمینه به دلیل وجود شرکت های زیاد، احتمال کلاه برداری زیاد است و ممکن است بعد پرداخت سرمایه خود در این شرکت ها، سود حاصل از استخراج را به شما پرداخت نکنند.  به همین منظور می‌توانید در انجمن‌هایی مثل BitcoinTalk یا Reddit به تحقیق بپردازید.

صنعت استخراج ابری مزایای اندکی هم دارد که در مقایسه با معایب این حوزه اصلا قابل قیاس نیست، که شما در ادامه با مزایای آن آشنا خواهید شد که به این پی خواهید برد که اصلا هزینه در این حوزه به صرفه است یا خیر

عدم نیاز به خرید تجهیزات ماینر

شما در روش استخراج ابری اصلا نیاز به خرید تجهیزات جانبی ماینر و حتی دستگاه ماینر را ندارید بلکه شما این تجهیزات را اجاره می کنید. تنها مزیت این روش می توان به عدم نگرانی در مورد افت کیفیت تجهیزات اشاره کرد. هزینه های نگهداری معمولاً شامل مجموع هزینه های استهلاک دستگاه های ماینر، تجهیزات خنک کننده و مکانی است که تجهیزات در آن قرار دارد. این قیمت بر حسب دلار به ازای هر واحد قدرت استخراج محاسبه می شود که تقریباً 0.14 دلار در هر هش می باشد. از آن‌ جهت که سود بر اساس قیمت بیت کوین پرداخت می‌شود و هزینه نگه‌داری با ارزهای رایج دریافت می‌گردد، در صورت سقوط قیمت، ممکن است سود بدست آمده برای پرداخت هزینه‌های نگه‌داری کافی نباشد. در این صورت شرکت بدون برگشت وجه قرارداد شما را فسخ خواهد کرد.

عدم نیاز به دانش فنی

اگر قصد فعالیت در زمینه استخراج ارز دیجیتال دارید، حتما نیاز به کسب اطلاعات فنی در این زمینه دارید. در روش استخراج ابری، نیازی به اطلاعات تخصصی در خصوص تجهیزات ماینر، بهترین استخرهای استحارج و نحوه اتصال به آنها، نحوه استفاده از تجعیزات و پروتکلها نیست. تنها کافی است یکی از سایت های ارائه دهنده خدمات استخراج ابری را انتخاب کرده و اقدام به خرید طرح های اشتراکی کنید.

برترین شرکت ها در زمینه استخراج ابری

وب سایت ECOS: یکی از برترین ها در این زمینه محسوب می شود. اولین ویژگی این پلتفرم این است که شما می‌توانید با حداقل سرمایه‌ی ۷۵ دلار قرارداد ببندید و لزومی به آورده‌های کلان نیست. کمترین بازه‌ی هر قرارداد هم ۱۵ ماه است، اما در صورت تمایل می‌توانید آن را تا ۵۰ ماه هم انتخاب کنید که کمی بیش از ۴ سال خواهد بود. همچنین این وب سایت به شما امکان می دهد تا از میزان درآمد روزانه، ماهانه و سالانه خود مطلع شوید.

وب سایت IQ Mining: این وب سایت با استفاده از قراردادهای مختلفی که به کاربران ارایه می دهد،  که تفاوت‌ آن‌ها در هش ریت، شیوه‌ی پرداخت، میزان درآمد و هزینه است.  این وب سایت در تمام روزهای هفته به صورت 24 ساعت به مشتریان خدمات پشتیبانی ارائه می دهد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که شما می توانید با میزان هزینه ای که برای اجاره دستگاه ماینر پرداخت کنید، اقدام به خرید یک دستگاه ماینر کنید که هم میزان سود و درآمد تماما مطلق به خود شما است که در مقایسه با روش استخراج ابری که میزان درآمد محدود می باشد، در ضمن علاوه بر میزان درآمد ناچیز، هزینه های نگهداری دستگاه وهزینه برق هم ماهانه باید پرداخت کنید. اکیدا توصیه می شود اگر قصد دارید در زمینه استخراج به صورت ابری فعالیت کنید حتما مواظب سایت های کلاه برداری در این حوزه باشید. پیشنهاد ما این است که میزان سرمایه خود را در ایران با خرید دستگاه ماینر به صورت قانونی همراه با برگه سبر تجربه کنید.


0 رای
امتیاز از خریداران